DFSK Türkiye

Garanti

Yeni aracın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı garanti kapsam dahilindedir.


DFSK; Mini Maxi, Twin Maxi ve Mega Van için 2 yıl 100.000 km (hangisi önce dolarsa biter) yasal garanti altındadır.

 • 1. Garanti; aracın garanti süresi içerisinde, malzeme, işçilik, montaj, hatalarından (fabrikasyon hatalardan) dolayı arızalanması halinde; DFSK yetkili servislerinde, işçilik masrafı alınmadan onarılması ve/veya arızalı parçanın ücretsiz onarımını ve/veya arızalı parçanın onarımının mümkün olmadığının ŞAHSUVAROĞLU DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. tarafından belirlenmesi durumunda parçanın bedelsiz değişimini kapsar
 • 2. Parça Garantisi: Aracın 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile 4822 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’a dayanılarak yürürlüğe konulan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik uyarınca; Garanti Belgesi ile satılması zorunlu olan bir parçanın (Araç Lastikleri, Farlar, Gösterge Tablosu ve Göstergeler, Merkezi Kilitler, Emniyet Kemeri ve Bağlantıları, Emniyet Camları, Egzoz Boru ve Susturucuları, Şarj Dinamosu, Jantlar, Katalitik Konvertörler, Amortisörler, Radyatörler, Oto Klimaları) DFSK yetkili servisi tarafından değiştirilmesi halinde fatura tarihinden itibaren malzeme ve işçilik hatalarından kaynaklanan arızaya karşı, 2 yıl (sınırsız kilometre) garanti kapsamındadır.
 • 3. Garanti bedeli: Garanti kapsamında yapılan işçilik ve yedek parça değişimi için müşteriden herhangi bir ad altında ücret talep edilemez
 • 4. Garanti uygulanması durumunda değiştirilen parçanın garanti süresi, satın alınan aracın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.
 • 5. Aşağıdaki Hususlar Garanti Kapsamı Dışındadır,
  • Aracın tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanılmasından kaynaklanan arızaların ortaya çıkması durumu garanti kapsamı dışındadır.
  • Şasi no, motor no ve bunun gibi aracı belirleyen rakamlar, harfler, levhalar, etiketler, mühürler üzerinde yapılan tahrifat ve/veya değişiklik halinde araç garanti kapsamı dışında kabul edilir. Ayrıca aracın uygunluk belgesinde belirtilen özelliklerini ortadan kaldıran her türlü tadilat, değişiklik (motor, şanzıman ve elektrik aksamı etkileyecek ilave ekipmanlar kullanılması, farklı boyutta lastik-jant kullanılması, yazılı onay olmayan aksesuarın kullanılmasında araca yan etki yapması) durumunda aracın garantisi etkisiz olur.
  • Aracın kötü kullanılması, kötü yol koşulları ihmal, kaza, dış etkenlerden oluşan durumlar ile aracın uygunluk belgesinde belirtilen özelliklerine, performansına ve/veya güvenilirliğini etkileyebilecek şekilde alıcı tarafından yaptırılmış ayar ve/veya tamirler ve/veya tadilat, değişiklik, ilaveler neticesi meydana gelebilecek arızalar garanti kapsamı dışındadır.
  • Aracın periyodik bakımlarının DFSK yetkili servislerinde yapılması tavsiye edilir.
  • Aracın uygunluk belgesinde belirtilen taşıma kapasitesi üzerinde aşırı yüklenmesi ve/veya bu şekilde kullanılması sonucu oluşacak arızalar garanti kapsamı dışındadır.
  • Aracın yağ, su, diğer sıvıların eksikliği ve/veya bunların tavsiye edilenlerden farklı bir ürün kullanılması neticesi meydana gelebilecek arızalar garanti kapsamı dışındadır.
  • Aracın bakım ve/veya onarımlarında orijinal ve/veya eşdeğer yedek parça kullanılmaması veya yetkili servislerin orijinal veya eşdeğeri olmayan, arızalı, bozuk ve aranan niteliklere sahip olmayan yedek parça veya ürün kullanılmasından doğan zararlar garanti kapsamı dışındadır.